Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Przygotowanie kandydata na opiekuna do sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, zorganizowanej w formie żłobka lub klubu dziecięcego. W trakcie szkolenia kandydat wyposażany jest w kompetencje niezbędne do realizowania funkcji opiekuńczej wychowawczej oraz edukacyjnej.

CELE SZCZEGÓŁOWE

1. Zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, przez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.
  2. Prowadzenie zajęć opiekuńczo – wychowawczych i edukacyjnych, uwzględniających rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwych do wieku dziecka.
  3. Współpracy z rodzicami dzieci uczęszczających na zajęcia w szczególności poprzez prowadzenie konsultacji i udzielanie porad rodzicom w zakresie pracy z dziećmi.

• Psychopedagogiczne podstawy rozwoju jednostki
  • Rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa
  • Stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka
  • Kompetencje opiekuna dziecka
  • Praktyka zawodowa

CZAS TRWANIA KURSU

Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyki zawodowe. Łączna liczba godzin zajęć szkolenia dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym wynosi 280. W tym 200 godzin zajęć teoretycznych i 80 godzin praktyk zawodowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, pogadanki, zajęć pokazowych i praktycznych.

UZYSKANE KWALIFIKACJE

Po ukończeniu kursu opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym słuchacz otrzymuje zaświadczenie, potwierdzające kwalifikacje do pracy z dziećmi do lat 3.