PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE TABLIC INTERAKTYWNYCH.

Uwaga: Technologie informacyjne w codziennej pracy nauczyciela, czyli jak podnieść atrakcyjność zajęć i zwiększyć motywację uczniów. Powszechny dostęp do informacji oraz ogromne zasoby internetu sprawiają, że na każdym etapie procesu dydaktycznego można zastosować narzędzia TiK. Aby skutecznie wspierać realizację celów lekcji należy dobierać takie narzędzia, które będą pasowały do potrzeb uczniów i specyfiki zajęć. Wiele narzędzi
i zasobów internetu nadaje się do szybkiego i łatwego wykorzystania bez względu na przedmiot nauczania. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, którzy w swojej pracy chcą wykorzystywać narzędzia technologii informacyjnej do wspierania procesu nauczania.

Na szkoleniu nauczyciele poznają najnowsze narzędzia, które nie tylko są łatwe do adaptacji, ale także niezwykle efektywne w procesie edukacyjnym. Dobieramy takie narzędzia cyfrowe, które prowadzą do aktywizacji ucznia, zwiększania jego motywacji i zainteresowania nauką.

Po szkoleniu nauczyciel będzie potrafił samodzielnie planować i organizować zajęcia wykorzystujące TIK, będzie potrafił wykorzystywać elementy odwróconej lekcji, w tym interaktywne filmy i Quizy, nauczy się publikować materiały i udostępniać je uczniom oraz będzie oceniać postępy uczniów wykorzystując do tego poznane narzędzia.

Uczestnik szkolenia:

• zna możliwości tablicy interaktywnej,
  • zna sposoby pobierania oprogramowania spersonalizowanego do tablic interaktywnych,
  • zna praktyczne wykorzystanie bezpłatnego oprogramowania wspomagającego przygotowanie zajęć,
  • wie jak przygotować materiały do prowadzenia zajęć z tablicą interaktywną
  • potrafi zdigitalizować posiadane materiały,
  • potrafi obsługiwać dowolne tablice interaktywne,
  • ma świadomość potrzeby wykorzystania nowoczesnej technologii,
  • nie popełnia błędów podczas przygotowywania materiałów na potrzeby interaktywnych zajęć.