Ważne zmiany w awansie zawodowym

Od 1 września 2022 r. będą nadawane tylko dwa stopnie awansu zawodowego – nauczyciel mianowany i nauczyciel dyplomowany.
Aktualne informacje i wzory pism do pobrania znajdziecie Państwo na stronach internetowych Kuratoriów Oświaty właściwych dla Państwa miejsca zamieszkania.

Awans zawodowy – zmiany od 01.09.2022 r.

 

Od 1 września 2022 r. będą nadawane tylko dwa stopnie awansu zawodowego – nauczyciel mianowany i nauczyciel dyplomowany. Uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego będzie możliwe po 3 latach i 9 miesiącach (a w przypadku nauczyciela posiadającego stopień naukowy 2 latach i 9 miesiącach) pracy w szkole. Uzyskanie stopnia nauczyciela dyplomowanego będzie zaś możliwe po przepracowaniu w szkole co najmniej 5 lat i 9 miesięcy (4 lat i 9 miesięcy w przypadku nauczyciela posiadającego stopień naukowy) od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Zgodnie z zapowiedziami, łączny czas trwania całej ścieżki awansu zawodowego nauczycieli (od podjęcia pracy w szkole do uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego) nie ulegnie zmianie. Nauczyciele, którzy do dnia 31 sierpnia 2022 r. pozostaną nauczycielami stażystami lub uzyskają stopień nauczyciela kontraktowego mogą liczyć na przepisy przejściowe, które pomogą im w uproszczony sposób zdobyć stopień nauczyciela mianowanego na nowych zasadach.

Nauczyciel od 1.09.2022 r. będzie zdobywał dwa stopnie awansu zawoodowego Są to kolejne etapy ścieżki jego rozwoju kariery:

  • 1 etap: przygotowanie do zawodu nauczyciela : uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego będzie możliwe po 3 latach i 9 miesiącach (a w przypadku nauczyciela posiadającego stopień naukowy 2 latach i 9 miesiącach) pracy w szkole.
  • 2 etap: uzyskanie stopnia nauczyciela dyplomowanego będzie możliwe po przepracowaniu w szkole co najmniej 5 lat i 9 miesięcy (4 lat i 9 miesięcy w przypadku nauczyciela posiadającego stopień naukowy) od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego
PRZYGOTOWANIE DO ZAWODU NAUCZYCIELA

studentka-ze-zdumieniem-drapie-sie-po-glowie-zaciska-biale-zeby-pamieta-informacje-przed-egzaminem-koncowym-trzyma-czerwony-zeszyt-cwiczen-czuje-sie-niezadowolona-ma-problemy-z-nauka_273609-29213

 Przygotowanie do zawodu nauczyciela – czytaj więcej

NAUCZYCIEL MIANOWANY – AWANS NA NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO

czlowiek-z-zestawem-sluchawkowym-o-rozmowie-wideo-na-laptopie_23-2148854829

 Awans na nauczyciela dyplomowanego – czytaj więcej

POZNAJ OFERTĘ SZKOLEŃ AWANS ZAWODOWY

Interesują Państwa zmiany w awansie zawodowym?

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych szkoleń indywidulanych oraz dla rad pedagogicznych z zakresu awansu zawodowego!
POZNAJ OFERTĘ SZKOLEŃ AWANS ZAWODOWY